ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mitas

Mitas


Pneumatiky Mitas

Kvalitní české pneumatiky s tradicí

Podnik Mitas, český výrobce pneu byl založený v roce 1933 jako dceřiná firma společnosti Michelin. Již v roce 1934 zaměstnával Mitas 250 pracovníků, kteří vyráběli pneumatiky pro automobily, motocyklové pneu a pneumatiky pro jízdní kola. V roce 1937 činila denní produkce 300 auto pneumatik a 1000 pneu pro jízdní kola. Během války Mitas přešel pod německou firmu Harburger Phönix, která se orientovala na válečnou výrobu pneu.

Společnost Mitas má v současné době tři úseky pro výrobu pneu: v Praze, ve Zlíně a v Otrokovicích. Tradici výroby pneumatik ve Zlíně založil počátkem třicátých let Tomáš Baťa. První pneumatiky se zde vyráběly již v roce 1932. O rok později byla ve Zlíně postavená nová továrna na výrobu pneumatik, která ve druhém pololetí vyrobila 68 000 pneu ve 43 rozměrech. Už v následujícím roce továrna zvýšila výrobu pneu o 100 procent a pneumatiky ze Zlína se montovaly na všechna tuzemská auta, tím došlo k omezení dovozu zahraničních pneu. V roce 1939 továrna vyráběla 250 tisíc pneumatik ročně.

Mitas v současném světě pneu

V průběhu téměř osmdesátileté existence se pneu společnost Mitas začleňovala do různých koncernů, jako třeba Continental, nebo se slučovala s dalšími pneu firmami a výsledkem je komplex toho nejlepšího ze světa pneumatik. Pro současný Mitas byly důležité zejména události z 90. let minulého století.

V roce 1991 došlo za účasti společnosti Mitas Praha, Ministerstva průmyslu ČR, Barum Otrokovice, OP Barum Zlín a Motokov Praha k založení akciové společnost Barum Holding. Většinový podíl v Otrokovické pneumatikárně později získal koncern Continental, zatímco závod ve Zlíně zůstává pod názvem Barumtech (později Beltyr) ve skupině Barum Holding. Z akciové společnosti Barum Holding se postupně formuje Česká gumárenská společnost a Mitas Praha se s Beltyrem Zlín slučuje do jednoho subjektu.

Specializované pneu Mitas

Zemědělské pneumatiky, motocyklové pneu, pneumatiky pro stavební stroje

Společnost Mitas se stala díky spojení zkušenosti, moderních technologií a příznivého poměru cena/výkon vyhledávaným dodavatelem pneu na českém i slovenském trhu. Produkce pneu Mitas je širokospektrální, od mimosilničních pneu, přes zemědělské pneu až po pneumatiky pro stavební stroje či motocyklové pneu.