ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Marangoni


Pneumatiky Marangoni, italské pneu

Společnost Marangoni SpA založil v roce 1959 Mario Marangoni v Roveretu, které leží nedaleko jezera Lago di Garda v provincii Trentino v severní Itálii. Firma se zpočátku zaměřovala na výrobu materiálů pro protektorování pneu. Postupně si vybudovala rozsáhlou obchodní síť zaměřenou na prodej protektorovaných pneumatik. V této oblasti patří dnes protektorovací technologie firmy Marangoni mezi světovou špičku. Pneumatiky Marangoni firma začala vyrábět až v roce 1990. V současné době je Marangoni holdingovou společností vytvořenou z šesti velkých podniků, které působí v různých průmyslových odvětvích. Většina aktivit je však zaměřená na výzkum, vývoj a výrobu pneumatik a protektorovacích materiálů.

Pneu Marangoni, zaměřeno na Evropu

Marangoni patří mezi Top 50 největších výrobců pneumatik v globálním měřítku. Těžiště hlavních aktivit společnosti leží především v Evropě. Ředitelství firmy se nachází v italské Veroně, vlastní zastoupení pro prodej pneu má Marangoni v Německu a Španělsku. Výroba pneumatik a výzkum probíhají v moderní továrně jižně od Říma v Anagni. V tomto centru společnosti Marangoni pracuje více než 500 zaměstnanců. Velmi dobré pověsti se těší zimní pneumatiky Marangoni navržené ve vlastním vývojovém centru firmy v Alpách. Marangoni produkuje kolem 3 milionů pneu ročně, hlavním trhem jsou především Německo a další státy EU. Pneumatiky Marangoni prodává 100 distributorů pneu v 43 zemích světa.

Pneu Marangoni, sortiment pneumatik

Marangoni se vyznačuje velkým počtem novinek, nových modelů pneumatik, které pravidelně uvádí na trh.  Velmi oblíbené jsou letní pneumatiky Marangoni modelových řad Mythus a Verso. Zimní pneumatiky Marangoni jsou pověstné dobrými jízdními vlastnostmi na sněhu i ledu. V této kategorii pneumatik dominuje modelová řada zimních pneu Meteo.
Společnost Marangoni produkuje pneumatiky pro osobní auta, SUV a pneu pro nákladní vozy v provedeních na léto a zimu.