ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kleber

Kleber


Pneumatiky Kleber, tradiční francouzské pneu

Francouzská značka Kleber vznikla v červenci roku 1910 a patří mezi výrobce pneumatik s velmi rozmanitým historickým vývojem. První pneumatiky začal Kleber vyrábět o rok později v roce 1911. Pneumatiky Kleber vždy patřily mezi technologicky vyspělé pneu a často překvapovaly novinkami, které byly pro ostatní pneu výrobce vzorem. Pneumatiky Kleber se postupně staly synonymem pro inovaci, kvalitu a eleganci. V současné době patří Kleber mezi nejznámější evropskou pneu značku a jako jeden z hlavních výrobců pneumatik je stabilním dodavatelem známých automobilových výrobců s celosvětovou působností.

Pneu Kleber, úspěchy ve světě pneumatik

První zimní pneumatiky pro užitková vozidla uvedl Kleber na trh v roce 1947. Zimní pneu s logem ledního medvěda vykazovaly vynikající jízdní vlastnosti na sněhu a získaly celou řadu ocenění.
V roce 1951 překvapil Kleber konkurenci první bezdušovou pneumatikou s vysokou odolností. Pneumatika se nepropíchla ani když přejížděla přes ostré hřebíky. Tuto převratnou novinku, která ovlivnila další vývoj bezdušových pneumatik, Kleber představil na prestižní automobilové výstavě Salon de l´Automobile v Paříži.
Kleber se prezentuje také  v oblasti automobilového sportu. První velký úspěch značka Kleber zaznamenala v roce 1981, kdy Michèle Moutonová na pneumatikách Kleber zvítězila jako první žena ve slavné Rallye San Remo.

Evropa si žádá pneumatiky Kleber

Pneumatiky Kleber patří mezi nejprodávanější značku pneumatik v Evropě. Roční prodej pneumatik Kleber v EU se pohybuje kolem 10 milionů kusů. Kleber je tak šestou nejpopulárnější značkou v této části trhu. Již přes 30 let je společnost Kleber významným dodavatelem originálních komponent a pneu pro značky Volkswagen, Opel nebo Suzuki.